Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program pro školy i širokou veřejnost CESTA ODPADŮ

Město Česká Třebová a ZO ČSOP Podorlicko

Vás srdečně zvou
na populárně naučný program pro školy i širokou veřejnost

CESTA ODPADŮ

Součástí programu je výstava " Brána recyklace", výstava fotopříběhů vzniklých pro soutěž "Cesty odpadů", výtvarná dílna a beseda s odpadovým expertem panem Halbrštátem ze společnosti Eko Bi s.r.o - na téma: "Cesta odpadů v České Třebové", exkurze na skládku a do sběrného dvora.
Výstava Brána recyklace vznikla v roce 2009 jako přehlídka zajímavých uměleckých děl z odpadového materiálu. Postupem času se však její obsah změnil a nyní jsou zde i recyklované výrobky, se kterými se běžně setkáváme.
Na výstavě tak můžete shlédnout předměty běžné denní potřeby, u kterých většina z nás mnohdy ani netuší, že již prodělávají několikátý recyklační cyklus. Uvidíte, co vše se dá vyrobit ze skla, papíru, plastů nebo nápojového kartonu. Cílem výstavy je poukázat na význam třídění a recyklace
odpadů. Recyklované výrobky nejsou žádnou výjimkou, jsou všude kolem nás. Ovšem aby prošly materiály procesem recyklace, je třeba je řádně vytřídit.
Na výstavě se také můžete, na přehledných informačních panelech, dozvědět více o správném nakládání s odpady.
Výstava Brána recyklace je zapůjčena neziskovou společností EKO-KOM a. s.
zdroj: www.branarecyklace.cz
Fotopříběhy "Cesty odpadů" připravili žáci českotřebovského gymnázia a dalších škol v rámci soutěže vyhlášené krajským koordinátorem EVVO ekocentrem Paleta.
Vzdělávací doprovodný program a výtvarnou dílnu pro školy připravilo:
ekocentrum Podorlicko a MÚ Česká Třebová
Akce je podpořena Pardubickým krajem.
Vernisáž výstavy: 14. 10. 2014 v 16.00 v budově Ekocentra Podorlicko
(Podbranská 959, Česká Třebová)
Otevřeno: 15. - 18. 10. 2014 denně 9.00 - 16.00
Objednávky návštěv školních tříd na telefonním čísle 730 806 020 nebo 465 500 280
nebo e-mailem: lenka.jelinkova@ceska-trebova.cz
Příspěvek na doprovodný program výstavy:
10,- děti 20,- dospělí učitelé jako doprovod zdarma
Beseda "Cesta odpadů v České Třebové" s panem J. Halbrštátem ze společnosti Eko Bi, s.r.o. se koná 14.10.2014 od 16,30 v ekocentru Podorlicko.
Exkurze pro veřejnost na skládku a do sběrného dvora Eko Bi s.r.o. se koná ve středu 22.10. 2014. Odjezd autobusem bude od ekocentra Podorlicko ve 13,30.
Přihlášky na exkurzi se přijímají do 19.10.2014 v průběhu výstavy v ekocentru Podorlicko nebo na telefonním čísle 702 292 352 nebo e-mailem: freoni@atlas.cz